Loading...

یانار داغ

96 بازدید

 • یانار داغ
  masoome sa

  masoome sa

  Yanar_Dag_1_bisungasht_560.jpg
  یانارداغ یکی دیگر از بی شمار مکان دیدنی کشور آذربایجان و مخصوصا پایتخت آن است. منظور
  از این لغت در زبان ترکی کوه سوزان است.
  دلیل این نام گذاری، وجود دائمیشعله های آتش در تپه های آن محسوب می‌شود. شعله های آتش از درون لایه های ماسه و
  سنگ بیرون زده و اغلب نزدیک به سه متر ارتفاع دارند که بسیار شگفت انگیز است.
  یانار داغ در منطقه آب شوران آذربایجان قرار دارد.
  برخلاف آتشفشان های گل و لای کهیکی دیگر از جاذبه های فوق العاده دیدنی باکو به شمار می‌آیند، کوه سوزان باکو
  همیشه شعله‌ور است، چرا که از زیر زمین به طور دائم گاز به بیرون تراوش کرده و
  منبع روشن نگه داشتن آتش همواره تامین می‌شود. گفتنی است یانار داغ در سال 1950 و
  به طور کاملا تصادفی توسط یک چوپان کشف شد.
  در اینجا خبری از مایع و گل و لاینیست و این موضوع یانار داغ را از آتش فشان های گل و لای که واقع در همان نزدیکی
  است متمایز می‌کند. از زمان کشف شدن، آتش این کوه سوزان باکو هرگز خاموش نشده است.
  در اطراف این محیط باز، اتمسفر کاملا به وسیله گاز پر شده و با نزدیک شدن به منطقه
  بوی گاز را استشمام خواهید کرد.
  رازپشت یانار داغآتش درون از درون دریچه های پوشیدهاز سنگ و ماسه بیرون آمده و در برخی موارد نزدیک به ده متر ارتفاع می‌گیرد!...... . توردبی ، تور باکو ،  تور استانبول ، تور تفلیس ، تور لحظه آخری دبی ، تور لحظه آخری باکو ، تور لحظه آخریاستانبول ، تور لحظه آخری تفلیس ، تور ارزان دبی ، تور ارزان باکو ، تور ارزان استانبول ، تور ارزان تفلیس سفر به باکو اما دلیل این آتش همیشه روشن چیست؟ دلیل به وجود آمدن اینکوه سوزان بیرون آمدن گازهای هیدروکربن از زیر سطح زمین است. نکته جالب این که این
  تنها منطقه‌ای در باکو نیست که شاهد چنین پدیده‌ای در آن هستیم. آتشگاه که آن را
  به محل عبادت زرتشتیان قدیم نسبت می‌دهند نیز در شهر باکو قرار داشته و به طور
  دائمی آتش در آن شعله‌ور است.
   
   
 • masoome sa

  masoome sa

  Baku_Crystal_Hall_1_bisungasht_560.jpg
  کریستال هال باکو در واقع یک سالن - ورزشگاه چند منظوره و سرپوشیده در پایتخت کشور آذربایجان به شمار می‌آید. ورزشگاه کریستال باکو در ساحل باکو نزدیکی میدان پرچم ملی این شهر قرار دارد. ساخت آن از آگوست (شهریور) سال 2011 آغاز شد و در کمتر از یک سال، در آوریل (فروردین) سال 2012 شاهد اتمام این پروژه بودیم.
  هدف ساخت کریستال هال باکو میزبانی مسابقه آواز یوروویژن سال 2012 بود. در روز دوم آگوست سال 2011، دولت با Alpine Bau Deutschland AG به توافق رسید و در نهایت ساخت ورزشگاه کریستال باکو آغاز شد. اگرچه هزینه این قرارداد هرگز به صورت دقیق اعلام نشد، اما دولت برای ساخت آن 6 میلیون منات آذربایجان تخصیص داده بود.
  در سال 2011 اعلام شد در کریستال هال باکو برای 25 هزار نفر تماشاگر فضا در نظر گرفته شده است. در این ورزشگاه مکانی به صورت وی آی پی برای تشریفات و حضور افراد سیاسی و سرشناس نیز در نظر گرفته شده است.
  حاشیه‌ های ساخت کریستال هال باکو
  بنابر اعلام دیده بان حقوق بشر، دولت آذربایجان به منظور ساخت کریستال هال در مکان دلخواه، خانواده هایی زیادی را از زندگی در این منطقه اخراج کرده است. اغلب آن‌ها در شب و به صورت اجباری مجبور به ترک خانه های خود شده‌اند تا بلکه منطقه به منظور تخریب و سپس ساخت ورزشگاه آماده شود. متاسفانه غرامتی نیز به آن‌ها پرداخت نشده است!
  انتظار می‌رفت تکمیل کریستال هال تا آخرین روز ماه مارس 2012 به پایان برسد، اما به خاطر وجود شرایط جوی نامناسب این کار نزدیک به سه هفته به تعویق افتاد. به همین دلیل اتمام ساخت پروژه در روز شانزدهم آوریل همین سال اعلام شد. در هفتم می 2012، کریستال هال با حضور رییس جمهور کشور یعنی الهام علی اف به صورت رسمی افتتاح شد.
  همانطور که پیشتر نیز برای آن برنامه ریزی شده بود، نخستین رویداد مهم برگزار شده در این ورزشگاه مسابقه آواز یوروویژن به شمار می‌آید که برگزاری آن بین روزهای بیست و دوم تا بیست و ششم ماه می به طول انجامید. در همین سال، خوانندگان بسیار بسیار محبوبی همچون شکیرا، جنیفر لوپر و ریانا در کریستال هال باکو کنسرت هایی برگزار کردند...... . . تور دبی ، تور باکو ، تور استانبول ، تور تفلیس ، تور لحظه آخری دبی ،
  تور دبی
  ،
  تور ارزان دبی
  تور لحظه آخری دبی
  ،
  تور باکو
  ،
  تور ارزان باکو
  ،
  تور لحظه آخری باکو
  ،
  تور استانبول
  ،
  تور ارزان استانبول
  ،
  تور لحظه آخری استانبول
  ،
  تور تفلیس
  ،
  تور ارزان تفلیس
  ،
  تور لحظه آخری تفلیس
  تور لحظه آخری باکو ، تور لحظه آخری استانبول ، تور لحظه آخری تفلیس ، تور ارزان دبی ، تور ارزان باکو ، تور ارزان استانبول ، تور ارزان تفلیس سفر به باکو گفتنی است در افتتاحیه بازی های اروپایی سال 2015 مسابقات مختلفی اعم از بوکس، کاراته، تکواندو و والیبال دیگر ورزش‌ ها در کریستال هال برگزار شد. همانطور که در ابتدا نیز به آن اشاره کردیم، کریستال هال باکو مکانی چند منظوره است.


برای درج پاسخ عضویت الزامی است.